بهره برداری از دستگاه TBM پروژه ی خط یک اهواز بهره برداری از دستگاه TBM پروژه ی خط یک اهواز
سه شنبه 03 مرداد, 1396

شما اینجاهستید : رویدادها
تاریخ: 1390/03/07 نظرات: 0 نظر نمایش: 7227 مرتبه تعداد امتیاز: 20   (Article Rating)
بهره برداری از دستگاه TBM پروژه ی خط یک اهواز

بهره برداری از دستگاه TBM پروژه ی خط یک اهواز

به گزارش روابط عمومی سازمان قطار شهری اهواز،  در سایه الطاف خداوند و پیگیری مجدانه دست اندرکاران خط یک قطارشهری اهواز امکان بهره برداری از دستگاه حفاری تونل (TBM) خط یک قطار شهری اهواز در مراسمی با حضور مسوولان کشوری و استانی در محل شفت ورودی TBM فراهم

 به گزارش روابط عمومی سازمان قطار شهری اهواز،  در سایه الطاف خداوند و پیگیری مجدانه دست اندرکاران خط یک قطارشهری اهواز امکان بهره برداری از دستگاه حفاری تونل (TBM) خط یک قطار شهری اهواز در مراسمی با حضور مسوولان کشوری و استانی در محل شفت ورودی TBM فراهم شد.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اهواز در ابتدای مراسم با اشاره به اهمیت دستگاه TBM در پیشبرد و به ثمر نشستن پروژه ی مترو اهواز ، بهره برداری از آن را نقطه ی عطفی برشمرد و گفت : اگر دستگاه TBM نمی آمد، با توجه به نوع بافت و زمین اهواز ، امکان هیچ گونه حفاری وجود نداشت .
مهندس هلاکویی افزود: من این روز را به مردم اهواز تبریک می گویم چرا که با حرکت TBM و قطار شهری ، فرآیند توسعه ای چشمگیر را پیش رو خواهیم داشت .
دراین مراسم نماينده  محترم ولي فقيه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز گفت: متخصصان ايراني همواره با توان بالاي خود توانسته اند پروژه هاي بسيار بزرگي را به ثمر برسانند كه پروژه قطار شهري اهواز نيز از اين جمله است.
آيت الله'سيد محمد علي موسوي جزايري' افزود: خوشبختانه حفاري پروژه بزرگ قطار شهري اهواز با همت والاي اين متخصصان و مسوولان استاني آغاز شده و تعداد زيادي از ايستگاه ها نيز در حال تكميل مي باشد.
وي گفت:حفاري اين تونل ها به وسيله دستگاه هايي صورت مي گيرد كه 100درصد مورد تحريم از سوي استكبار هستند اما همت والاي متخصصان و كارشناسان بومي و ايراني ما نشان داد كه هيچ چيز نمي تواند مانع آنان شده و ديديم كه با تلاش آنها اين دستگاه ها كار خود را آغاز كردند.
آيت الله موسوي جزايري با بيان اينكه مردم خوزستان در حماسه هشت سال جنگ تحميلي سختي هاي بسياري را تحمل كردند اظهار داشت: بر همين اساس اين مردم استحقاق دارند كه چنين پروژه هايي بزرگ در شهر هايشان انجام بشود.
استاندار خوزستان نيز در اين مراسم با بيان اينكه بودجه پروژه قطار شهري اهواز نسبت به سال گذشته 28 درصد افزايش داشته اظهار داشت: عمليات اجرايي پروژه متروي اهواز در مقايسه با متروي ساير شهرهاي كشور چون شيراز و اصفهان با تاخير آغاز شد، اما طي سه سال گذشته با حمايت وزارت كشور و تلاش پيمانكار اين عقب ماندگي ها جبران شده است.
 دکتر 'سيد جعفر حجازي' گفت: حفاري تونل مترو از امروز آغاز، ايستگاه ها تكميل و روند فعاليت ها بايد به گونه اي باشد كه تا پيش از پايان دولت دهم بخشي از خط يك مترو اهواز از فرودگاه تا مركز شهر به بهره برداري برسد.
وي اضافه كرد: همچنين طي سال جاري و عمليات اجرايي خط شماره دو متروي اهواز كه مسير شمال ‌غرب شهر را به جنوب‌ شرقي متصل مي‌كند بايد آغاز شود و خط سوم مترو كه شرقي - غربي است به تصويب برسد و در سال 91 عمليات اجرايي اين خط هم آغاز شود.
دکتر حجازي با بيان اينكه بانك ها و دستگاه ها همگي بايد كمك كنند تا اين پروژه هرچه سريع تر به نتيجه برسد اظهار داشت: پروژه قطار شهري اهواز نخستين پروژه مترو در كشور است كه فاینانس آن توسط شورای اقتصاد تائید و اقدامات تامین فاینانس در حال اجرائی شدن است و با توجه به بودجه ی عمومی دولت و تامین فاینانس ، دغدغه های مالی برای اجرای طرح وجود نخواهد داشت
کد: 80
نویسنده خبر: مدير پرتال
 
تصاویر مرتبط
  • بهره برداری از دستگاه TBM پروژه ی خط یک اهواز
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

تصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.

نويسندگان
گزارش آب و هوا
خطادر حال حاضر امکان نماش آب و هوا وجود ندارد