شروع حفاری تونل های مترو اهواز درشهريور شروع حفاری تونل های مترو اهواز درشهريور
دوشنبه 30 بهمن, 1396

شما اینجاهستید : رویدادها
تاریخ: 1389/03/26 نظرات: 0 نظر نمایش: 9230 مرتبه تعداد امتیاز: 24   (Article Rating)
شروع حفاری تونل های مترو اهواز درشهريور

شروع حفاری تونل های مترو اهواز درشهريور
مدیر عامل سازمان قطار شهری اهواز گفت: اوایل شهریور ماه 1389 ، دستگاه TBM شماره یک خط پروژه اهواز آغاز به کار خواهد کرد.
مهندس عباس هلاکویی با بیان اینکه قرارداد 2 دستگاه TBM اوایل سال 1388 با پیمانکار پروژه منعقد گردیده افزود : قطار شهری اهواز برای اجرای عملیات تونل 24 کیلومتر از خط یک اقدام به خرید دو دستگاه TBM  از شرکت CNTIC چین نموده که البته ساخت دستگاه های یاد شده با همکاری و تاییدیه شرکت NFM و NHI از شرکت های فرانسوی که در ساخت TBM  سابقه زیادی دارد ، صورت گرفته است. در حال حاضر پس از ساخت و تست های لازم توسط کارشناس ایرانی و چینی و تاییدیه شرکت بازرسی منتخب که مسوول کنترل کیفی دستگاه است . از 20 خرداد ماه 89 هم اکنون مرحله ی باز کردن دستگاه ، بسته بندی و ارسال به بندر دالیان در چین را  پشت سر می گذارد . وی گفت: طبق اعلام شرکت سازنده   CNTIC سه هفته طول خواهد کشید تا هر دو دستگاه بسته بندی و به مقصد ایران حمل گردد.

 

مدیر عامل سازمان قطار شهری اهواز گفت: اوایل شهریور ماه 1389 ، دستگاه TBM شماره یک خط پروژه اهواز آغاز به کار خواهد کرد.
مهندس عباس هلاکویی با بیان اینکه قرارداد 2 دستگاه TBM اوایل سال 1388 با پیمانکار پروژه منعقد گردیده افزود : قطار شهری اهواز برای اجرای عملیات تونل 24 کیلومتر از خط یک اقدام به خرید دو دستگاه TBM  از شرکت CNTIC چین نموده که البته ساخت دستگاه های یاد شده با همکاری و تاییدیه شرکت NFM و NHI از شرکت های فرانسوی که در ساخت TBM  سابقه زیادی دارد ، صورت گرفته است. در حال حاضر پس از ساخت و تست های لازم توسط کارشناس ایرانی و چینی و تاییدیه شرکت بازرسی منتخب که مسوول کنترل کیفی دستگاه است . از 20 خرداد ماه 89 هم اکنون مرحله ی باز کردن دستگاه ، بسته بندی و ارسال به بندر دالیان در چین را  پشت سر می گذارد . وی گفت: طبق اعلام شرکت سازنده   CNTIC سه هفته طول خواهد کشید تا هر دو دستگاه بسته بندی و به مقصد ایران حمل گردد. مدت زمان حمل از بندر دالیان تا بندر امام خمینی (ره) نیز حدود 4 هفته به طول می انجامد و ما امیدواریم پس از تخلیه از کشتی و گذشت 1 ماه برای مونتاژ دستگاه از شهریور ماه امسال شاهد آغاز عملیالت حفاری در ایستگاه های پروژه اهواز باشیم.
مهندس هلاکویی افزود: دستگاه دوم نیز حدود 20 روز پس از دستگاه اول فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
مدیرعامل سازمان قطار شهری اهواز هم چنین در خصوص روند اجرایی پروژه اظهار داشت : روند پیشرفت در ایستگاه های شمالی بیش از ایستگاه های جنوبی و مرکزی است اما با توجه به جبهه های کاری فعال در شمال ، ایستگاه ها ، پارکینگ ها، تعمیرگاه ، کراس اورها و ساختمان مرکزی  جمعا 16  جبهه کاری فعال در پروژه داریم. و در عمده ترین بخش سیویل خط یک ، یعنی ایستگاه ها ، اقدامات انجام شده معادل 18 درصد از کل خط یک می باشد.

 

کد: 65
نویسنده خبر: مدير پرتال
 
تصاویر مرتبط
  • شروع حفاری تونل های مترو اهواز درشهريور
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

تصویر CAPTCHA
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.

نويسندگان
گزارش آب و هوا
خطادر حال حاضر امکان نماش آب و هوا وجود ندارد